Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 10:58
Reklama

Co dalej z nauką zdalną i maturami? Minister wyjaśnia

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski zdradził termin powrotu uczniów do szkół. Mówił także o tegorocznych maturach.
Co dalej z nauką zdalną i maturami? Minister wyjaśnia

Według obecnie obowiązujących obostrzeń, do 9 kwietnia zamknięte są wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki. Z nauki zdalnej wciąż korzystają także studenci uczelni wyższych. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia placówek oświatowych i powrotu uczniów do szkolnych ławek?

„Mamy nadzieję, że uczniowie wrócą do szkół, być może jeszcze w kwietniu, jeśli to będzie możliwe ze względu na epidemię. Najpóźniej w maju i czerwcu.” – poinformował w Radiu ZET wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Rozmowy na ten temat mają być prowadzone w tym tygodniu, ale wszystkie decyzje uzależnione są od liczby zakażeń oraz prognoz dotyczących koronawirusa w naszym kraju.

Wiceminister Dariusz Piontkowski zapytany o termin tegorocznych matur odpowiedział:

„Na razie nie widać powodów, dla których mielibyśmy zmieniać termin.”

Wszystko wskazuje więc na to, że egzaminy dojrzałości, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, odbędą się w terminie od 4 do 20 maja 2021 r. Matury w terminie dodatkowym odbędą się od 1 do 16 czerwca, a poprawkowe - 24 sierpnia. Przypomnijmy, że ze względu na bezpieczeństwo w 2021 roku nie odbędą się matury ustne. Podobnie jak w 2020 roku, będą przeprowadzone tylko części pisemne matur.

Na razie nie jest zagrożony także termin przeprowadzenia egzaminu ósmoklasistów. Ten odbywać się ma od 25 do 27 maja. Termin dodatkowy wyznaczony został przez Centralną Komisję Egzaminacyjną na dni od 16 do 18 czerwca.

Dariusz Piontkowski nie wyklucza także powrotu studentów na uczelnie wyższe. Na początku do szkolnych murów trafią jednak najmłodsi uczniowie:

„Osobiście jestem za wariantem, w którym najpierw wrócą uczniowie klas 1 - 3. Oni najbardziej potrzebują kontaktu z nauczycielem, ich umiejętności informatyczne są ciągle ograniczone, potrzebują pomocy rodziców.” – mówił „Gość Radia ZET”.

W kolejnych etapach luzowania obostrzeń do placówek oświatowych miałyby wrócić starsze roczniki szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich.

 

News4Media, fot.: News4Media

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AparatowyTreść komentarza: Obsługuje W-21 jak i W-107 :) Ujęcie wodneData dodania komentarza: 17.02.2023, 18:57Źródło komentarza: Na terenie Grupy Azoty Police znajdują się pozostałości po Hydrierwerke PölitzAutor komentarza: Krzysztof DżemikTreść komentarza: Nie polecam tej firmy jako pracodawcy.Data dodania komentarza: 10.02.2023, 22:42Źródło komentarza: Grupa Azoty Polyolefins poszukuje pracowników na różne stanowiska produkcyjneAutor komentarza: MamaTreść komentarza: W czasie pandemii żaden pracownik pani Kasi nie stracił pracy? Może dla tego że ciężar utrzymania placówek spadł na rodziców dzieci, którzy zmuszeni byli płacić opłatę stałą za dziecko mimo iż placówka nie świadczyła usługi w ramach zawartej umowy. Rząd pozamykał placówki a koszty ich utrzymania spadły na rodziców. Czy tak powinno funkcjonować sprawne państwo?Data dodania komentarza: 01.09.2022, 11:33Źródło komentarza: Dofinansowanie placówek przedszkolnych i żłobkówAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Głosuję na NellęData dodania komentarza: 26.11.2020, 07:18Źródło komentarza: Nella Mazgiejko będzie reprezentować nasz region w plebiscycie Pokaż TalentAutor komentarza: KozaTreść komentarza: Troszkę źle napisaliście bo nie tylko modelkami były Policzanki Data dodania komentarza: 23.11.2020, 23:29Źródło komentarza: Lokalne firmy stworzą charytatywny kalendarzAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Co ma woda do śmieci ? Bo nie rozumiem ?????Data dodania komentarza: 11.11.2020, 10:57Źródło komentarza: Obawy Policzan w związku z nową metodą naliczania opłat za śmieci
Reklama
Reklama