XX sesja Rady Powiatu w Policach 28.08.20

  • 04.09.2020, 12:40
XX sesja Rady Powiatu w Policach 28.08.20
loadingŁaduję odtwarzacz...
28 sierpnia odbyła się XX sesja Rady Powiatu w Policach. Po otwarciu obrad przez Przewodniczącego Rady Powiatu, Starosta Policki Andrzej Bednarek przedstawił sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu. Podkreślił w nim pracę Powiatowego Urzędu Pracy w dobie koronawirusa oraz złożył raport dotyczący remontowanych dróg powiatowych i planowanych inwestycjach drogowych.

Starosta wspomniał również o zbliżającej się jesieni i zaapelował, aby nie lekceważyć obostrzeń związanych z koronawirusem. Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska przedstawiła planowany program zapobiegania covid-19 w szkołach. Program ten nie został jednak zaakceptowany przez sanepid.

Po sprawozdaniu głos zabrał dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Szczecinie Konrad Jarosz. Zaprezentował radnym plan przebudowy szpitala w Policach. Remont będzie dotyczył trzeciego i czwartego piętra oraz bloku operacyjnego i pomieszczeń znajdujących się na parterze.

Przebudowa szpitala jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko na lata 2014-2020. Udało się uzyskać dofinansowanie w kwocie 22 mln złotych, z czego prawie 18 mln złotych na szpital w Policach. Czas realizacji projektu to 12 miesięcy.

Podczas sesji poruszone zostały istotne zagadnienia dotyczące funkcjonowania powiatu polickiego oraz jego mieszkańców. Zagadnienia te dotyczyły m.in. ochrony środowiska, działań na terenie nadleśnictwa i działań na terenie Nadzoru Wodnego w Szczecinie. Druga grupa zagadnień dotyczyła zmian w budżecie Powiatu Polickiego.

W drugiej części obrad radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Polickiego na 2020 rok i inne uchwały z nią związane. Również jednogłośnie została podjęta uchwała w sprawie Regulaminu Lokalnego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych oraz Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.

Pod koniec obrad Starosta Policki podziękował za pracę dotychczasowemu skarbnikowi Izabeli Wawrzyckiej i powołał nowego skarbnika - Teresę Kalinowską, która pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Finansów i Budżetu w Starostwie Powiatowym w Policach. 

Kolejna sesja Rady Powiatu w Policach odbędzie się 25 września 2020 roku.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe