Po 10 latach udało się schwytać seryjnego mordercę

  • 01.06.2020, 12:02 (aktualizacja 01.06.2020, 12:06)
Po 10 latach udało się schwytać seryjnego mordercę
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tuż przed śmiercią sprawca z niezwykłym okrucieństwem urządzał swoim ofiarom specyficzną uroczystość. Na szczęście to tylko jeden z wątków kryminalnej trylogii, napisanej przez policzankę Dianę Brzezińską.

Autorka książek Diana Brzezińska jest młodą 27 letnią prawniczką. Uwielbia czytać, pisać, jeździć konno i tańczyć Baciatę.W krótkim czasie udało jej się napisać trzy książki kryminalne, w których głównymi bohaterami są : profilerka Ada Czarnecka i podkomisarz Krystian Wilk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Tych dwoje połączyła zbrodnia i chęć ujęcia sprawcy. Sprawa, którą próbują rozwikłać nabiera zaskakującego tempa i niespodziewanego zwrotu akcji. Akcja pierwszej części trylogii toczy się w Szczecinie i w Policach. Do tajemniczych zdarzeń dochodzi m.in. na ulicy Nowopol, ale w książce opisane są także inne miejsca: Park Staromiejski, Komenda Policji przy Kasprowicza i plaża w Trzebieży. Właśnie powstają dwie kolejne części.

Diana Brzezińska podkreśla, że bycie prawnikiem nie ułatwia pisania powieści kryminalnych. Obawia się oceny współpracowników, którzy będą wytykać jej błędy. Dlatego często korzysta z wiedzy ekspertów. W kwestiach prawnych pomagali jej szefowie – karniści, lekarz medycyny sądowej a także tata, który jest byłym policjantem. Kryminalna powieść składa się z trzech, prawie 500 stronicowych tomów "Będziesz moja", "Zaufasz mi" i "Obiecasz mi".

Według internetowego serwisu „woblink” - recenzującego książki, w styczniu 2020 roku druga część kryminału Diany Brzezińskiej była najchętniej kupowaną pozycją.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe