Biblioteka czeka na otwarcie. Potrzebna zgoda sanepidu.

  • 05.05.2020, 12:03
Biblioteka czeka na otwarcie. Potrzebna zgoda sanepidu.
Polickie biblioteki przygotowują się do otwarcia. Może to nastąpić w ciągu najbliższych dni jednak wciąż nie ma nie ma odpowiednich rozporządzeń sanepidu w tej sprawie. Jeśli się uda to będziemy mogli wypożyczać i oddawać książki osobiście.

Biblioteki są zamknięte od połowy marca, ale czytelnicy nie są pozbawieni przyjemności czytania książek. Czytelnik zainteresowany książką elektroniczną może napisać wiadomość mejlową do biblioteki z prośbą o wydanie specjalnego kodu. Jeśli ktoś nie jest zapisany do biblioteki, musi poczekać na otwarcie placówki, by założyć konto.

Po otworzeniu biblioteki będą funkcjonować na określonych zasadach. W placówce przy ulicy Wojska Polskiego będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik, a przy ulicy Bankowej dwie osoby.

Czytelnicy nie muszą się obawiać opłat z powodu przetrzymywania książek. Obecnie nikt z nich nie ma możliwości oddania wypożyczonych pozycji, ale nawet ci, którzy przed epidemią zbyt długo je trzymali, nie będą obciążeni karami. Do tej pory opłata ta wynosiła 7 groszy za każdy dzień.

Aby biblioteka mogła otworzyć swe podwoje dla czytelników, jest potrzebna zgoda Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Policach i burmistrza Polic. Jak do tej pory sanepid nie ma odpowiednich rozporządzeń i nie wiadomo, kiedy będzie mógł wydać stosowną zgodę.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe