Zdalnie, ale kreatywnie. Pracownicy MOKu nie próżnują.

  • 05.05.2020, 11:51
Zdalnie, ale kreatywnie. Pracownicy MOKu nie próżnują.
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jan Matura, pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach kończy pierwszą księgę kroniki upamiętniającej działalność i historię ośrodka. To jeden z trzech projektów, którymi zajmuje się podczas pracy zdalnej ze swojego domu.

Pierwsza księga waży ponad 3 kg i zawiera informacje dotyczące działalności ośrodka od chwili przeniesienia się do budynku, w którym funkcjonuje do dzisiaj. Będzie dostępna w siedzibie MOKu przy ul. Siedleckiej w Policach a z czasem zostanie zdigitalizowana.

Jan Matura jest kronikarzem od 1994 roku. Pierwsze kroniki jego autorstwa dotyczyły gminy Police. Księga zawiera 100 kart, wypełnionych zdjęciami i fotografiami z artykułów prasowych. Łącznie to blisko 600 obrazów. Ponadto urozmaicona jest o odręczne grafiki, artykuły i komentarz.

Równolegle do pracy nad kroniką Jan Matura przygotowuje teatr nawiązujący do legendy dotyczącej Polic o chudym i tłustym kogucie.

Trzeci projekt nad, którym pracuje Jan Matura to „zabawki dziecięce wczoraj i dziś”. To pomysł na wprowadzenie współczesnych dzieci w świat prymitywnych, ale pobudzających wyobraźnię zabawek, którymi bawili się ich rówieśnicy wieku temu.

Mimo, że budynek Miejskiego Ośrodka Kultury jest tymczasowo zamknięty, to sama instytucja nie pozostała bierna. Aktywnie udziela się w sieci, zabierając zainteresowanych w świat kultury za pośrednictwem swojego funpage'u.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe