Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 17 maja 2024 09:28
Reklama

W niektórych sklepach wydawane są niebieskie paragony. Sprawdź, co oznaczają

W Polsce takie rozwiązanie dopiero zaczyna raczkować. Właśnie wprowadził je w życie jeden z największych marketów spożywczych, chwaląc się, że to dopiero początek zmian.
W niektórych sklepach wydawane są niebieskie paragony. Sprawdź, co oznaczają

Autor: iStock

„Niebieski paragon dla zielonej planety”

Tak brzmi hasło przewodnie akcji. Niemiecki gigant spożywczy, prowadzący sieć sklepów na terenie Polski, w kwietniu rozpoczął testowanie ekologicznego papieru, który zastąpi dotychczasowy paragon fiskalny. Takie rozwiązanie zapewni oszczędności samemu sprzedawcy, ale jednocześnie ma wesprzeć Polskę w licznych działaniach recyklingowych. Znane nam dotychczas rachunki należało wyrzucać razem z odpadami mieszanymi. Te nowe będzie można wrzucić do pojemnika z makulaturą, aby zapewnić im „drugie życie” po wtórnym wykorzystaniu.

Odporny i trwały

Właściciel sklepów, w których można obecnie otrzymać paragon w szaro – niebieskiej barwie, zapewnia o jego trwałości oraz odporności na działanie zewnętrznych czynników. Na odwrocie wydruku klienci przeczytają, że papier termiczny wykonany jest w technologii, która chroni go przed zniszczeniem nawet w wilgotnych warunkach. Paragon ma być certyfikowany przez fundację Forest Stewardship Council (tłum. Rada ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej), wspierającą korzystne zarządzanie lasami. Ponadto dokument sprzedaży nie wykazuje negatywnego działania w kontakcie z żywnością, gdyż jest wyprodukowany bez użycia barwników chemicznych.

Mniej papieru, więcej uratowanych drzew

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się również na wprowadzenie faktur elektronicznych. To rozwiązanie ma wiele zalet. Jedną z nich jest ograniczenie zużycia papieru oraz energii potrzebnej do generowania dokumentu w formie drukowanej. To także wygodny i jednocześnie bardzo prosty sposób, aby w bardzo dużej skali wpłynąć na ochronę środowiska, ponieważ papier produkuje się z drzew, a to potężna strata dla natury. Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan wyliczyła, że gdyby tradycyjne faktury zastąpiły ich elektroniczne odpowiedniki, udałoby się uratować 255 tys. drzew rocznie. Każda roślina produkuje w ciągu roku tlen dla 10 osób, dlatego tak ważne jest, aby maksymalnie zniwelować zapotrzebowanie na ich wycinkę.
 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AparatowyTreść komentarza: Obsługuje W-21 jak i W-107 :) Ujęcie wodneData dodania komentarza: 17.02.2023, 18:57Źródło komentarza: Na terenie Grupy Azoty Police znajdują się pozostałości po Hydrierwerke PölitzAutor komentarza: Krzysztof DżemikTreść komentarza: Nie polecam tej firmy jako pracodawcy.Data dodania komentarza: 10.02.2023, 22:42Źródło komentarza: Grupa Azoty Polyolefins poszukuje pracowników na różne stanowiska produkcyjneAutor komentarza: MamaTreść komentarza: W czasie pandemii żaden pracownik pani Kasi nie stracił pracy? Może dla tego że ciężar utrzymania placówek spadł na rodziców dzieci, którzy zmuszeni byli płacić opłatę stałą za dziecko mimo iż placówka nie świadczyła usługi w ramach zawartej umowy. Rząd pozamykał placówki a koszty ich utrzymania spadły na rodziców. Czy tak powinno funkcjonować sprawne państwo?Data dodania komentarza: 01.09.2022, 11:33Źródło komentarza: Dofinansowanie placówek przedszkolnych i żłobkówAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Głosuję na NellęData dodania komentarza: 26.11.2020, 07:18Źródło komentarza: Nella Mazgiejko będzie reprezentować nasz region w plebiscycie Pokaż TalentAutor komentarza: KozaTreść komentarza: Troszkę źle napisaliście bo nie tylko modelkami były Policzanki Data dodania komentarza: 23.11.2020, 23:29Źródło komentarza: Lokalne firmy stworzą charytatywny kalendarzAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Co ma woda do śmieci ? Bo nie rozumiem ?????Data dodania komentarza: 11.11.2020, 10:57Źródło komentarza: Obawy Policzan w związku z nową metodą naliczania opłat za śmieci
Reklama
Reklama